Ардчилсан нам сонгуульд өрсөлдөх нэр дэвшигчдээ тодрууллаа

Ардчилсан нам сонгуульд өрсөлдөх нэр дэвшигчдээ тодрууллаа

УИХ-ын сонгуулийн тухай хуульд заасны дагуу улс төрийн намууд өчигдөр /2020.05.16/Үндэсний зөвлөлдөх хороо, Бага хурлаа хуралдуулан, 00.00 цагт багтаан, 2020 оны сонгуульд өрсөлдөх нэр дэвшигчдээ тодруулж, зарлалаа.

Ардчилсан намаас энэ удаагийн УИХ-ын сонгуульд өрсөлдөгчдийн 71.4 хувь нь шинэ хүмүүс бөгөөд  мэргэжлээр нь тодотговол 46 хувь нь эдийн засагч, санхүүч, 33 хувь нь хуульч, эрх зүйч, 7.6 хувь нь инженер гэдгийг тус намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга Ц.Баатархүү тодотгосон юм. Нэр дэвшигчдийг танилцуулж байна.

1.Архангай аймагт:

Н.Батбаяр, Д.Золжаргал, П.Мөнхтулга

2.Баян-Өлгий аймагт:

Д.Мурат, Р.Гажайв, У.Бейсэн

3.Баянхонгор аймагт:

А.Адъяасүрэн, П.Нүрзэд, Д.Ганбат

4.Булган аймагт:

Д.Өсөхбаяр, С.Гал-Эрдэнэ

5.Говь-Алтай аймагт:

О.Амгаланбаатар, О.Батханд

6.Дундговь, Говьсүмбэр аймагт:

Л.Одсэр, Б.Наранхүү

7.Дорноговь аймагт:

Ц.Жадамба, Д.Алтангэрэл

8.Дорнод аймагт :

Ж.Энхболд, П.Батчимэг

9.Завхан аймагт:

З.Нарантуяа, Д.Батсайхан

10.Өвөрхангай аймагт:

О.Алтангэрэл, Б.Ганхөлөг, Ч.Даваабаяр

11.Өмнөговь аймагт:

Б.Бадраа, Д.Бат-Эрдэнэ

12.Сүхбаатар аймагт:

Ж.Батсуурь, Н.Ганибал

13.Сэлэнгэ аймагт:

Д.Эрдэнэбат, Д.Үүрийнтуяа, С.Баярцогт

14.Төв аймагт:

Х.Тэмүүжин, Д.Эрдэнэсувд,Ц.Туваан

15.Ховд аймагт:

Б.Пүрэвдорж, Н.Пунцаг, Ш.Адьшаа

16.Хөвсгөл аймагт:

Б.Баярмаа, Ч.Батцогт, Д.Ганболд

17.Хэнтий аймагт:

Э.Бат-Үүл, Ж.Оюунбаатар, Т.Пүрэвхатан

18.Орхон аймагт:

О.Баасанхүү, Д.Оросоо, Ц.Батхуяг

19.Дархан-Уул аймагт:

Н.Мөнхдаш, Д.Энхтуяа, Б.Бямбасайхан

20.Багахангай, Налайх, Багануур дүүрэгт:

М.Энх-Амар, Ц.Алтанцэцэг

21.Баянзүрх дүүрэгт: /22-р тойрог/

З.Энхболд, Т.Батцогт

22.Баянзүрх дүүрэгт: /23-р тойрог/

Ц.Одонтунгалаг, Д.Пүрэвдаваа, Ж.Баясгалан

23.Сүхбаатар дүүрэгт:

Р.Амаржаргал, С.Эрдэнэболд, Э.Долгион

24.Чингэлтэй дүүрэгт:

Ц.Баатархүү, Г.Уянга, Р.Булгамаа

25.Баянгол дүүрэгт:

С.Эрдэнэ, С.Одонтуяа, Д.Батцогт

26.Сонгинохайрхан дүүрэгт:/27-р тойрог/

Д.Батбаяр, Б.Пунсалмаа

27.Сонгинохайрхан дүүрэгт:/28-р тойрог/

О.Магнай, П.Цэцэгмаа, Г.Очирбат

28.Хан-Уул дүүрэгт:

Б.Түвшин, Т.Энхсайхан, Ч.Өнөрбаяр

ХОЛБООТОЙ МЭДЭЭ
МЭДЭЭНИЙ СЭТГЭГДЭЛ

АНХААРУУЛГА:Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд mminfo.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдлыг 99998796 утсаар хүлээн авна.